سخت افزار رباتیک

34536454.354.3543545645464.646.4
صفحه اصلی
 search
صفحه اصلی
قبلی
آغاز ثبت نام تابستانه
آغاز ثبت نام تابستانه
مشاهده
آغاز ثبت نام تابستانه
آغاز ثبت نام تابستانه
مشاهده
مجهزترین آموزشگاه رباتیک
مجهزترین آموزشگاه رباتیک
مشاهده
همراه ایده های شما تا ثبت اختراع
همراه ایده های شما تا ثبت اختراع
مشاهده
پذیرش نماینگی فعال در استان شما....
پذیرش نماینگی فعال در استان شما....
مشاهده
استعدادیابی و اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی
استعدادیابی و اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی
مشاهده
جستجو
جمعه دوازدهم خرداد ۹۶
(1)
(0)
سخت افزار رباتیک

اصطلاح ربات از کلمه چکی(زبان کشور چک) "رباتا" robota گرفته شده که معمولاً به "کار اجباری" ترجمه می شود. این اصطلاح خیلی خوب بیشتر ربات ها را توصیف می کند. چرا که بیشتر ربات های جهان برای کار کارخانه ای تکراری سنگین طراحی شده اند. آن ها وظایفی را که مشکل، خطرناک یا از حد تحمل بشر خارج است را انجام می دهند. بازوهای رباتی یکی از بخش های اصلی کارخانجات خودروسازی هستند معمولی ترین ربات کارخانه ای، بازوی رباتی است. یک بازوی رباتی نمونه، از هفت قطعه فلزی تشکیل شده که با شش لولا به هم پیوسته اند. رایانه،‌ ربات را با چرخاندن موتورهای پله ای که به هر لولا متصل شده اند کنترل می کند(بعضی از بازو های بزرگ تر،‌ سیستم های گازی یا آبی را مورد استفاده قرار می دهند). برخلاف موتورهای معمولی، موتورهای پله ای به میزان دقیقی حرکت می کنند. این به رایانه اجازه می دهد تا بازو را خیلی دقیق حرکت دهد و همان حرکت دوباره و دوباره تکرار شود. ربات حس گرهای حرکتی را مورد استفاده قرار می دهد تا مطمئن شود که حرکت درست انجام می شود.

یک ربات صنعتی با هفت بخش و شش اتصال، همانند دست انسان می شود(ربات صنعتی هم مانند بازوی انسان از یک کتف، یک آرنج، یک مچ، یک کف دست، و بند انگشت ها تشکیل شده). به طور نمونه کتف ربات در قیاس با بدن انسان در قابلیت حرکت دست، ساختمانی ایستا و غیر قابل جابجایی دارد. این نوع از ربات شش درجه آزادی دارد که معنایش این است که می تواند در شش مسیر مختلف بچرخد. در حالی که دست انسان هفت درجه از آزادی دارد. کار بازوی شما این است که دست تان را از محلی به محلی جابجا کنید. به طور مشابه کار بازوی رباتی این است که یک اندام انتهایی(end effector) را از مکانی به مکان دیگر حرکت دهد. شما می توانید بازوهای رباتی را با همه نوع اندام انتهایی تجهیز کنید تا برای یک کارکرد ویژه مناسب شوند. یک اندام انتهایی معمولی یک برداشت ساده شده از دست است که می تواند اشیاء مختلف را محکم بگیرد و حمل کند. دست های رباتی اغلب با حس گرهای فشاری ساخته شده اند که به رایانه می گویند که ربات با چه سختی ای یک شیء ویژه را بگیرد. این کار ربات را از سقوط یا شکستن هنگامی که چیزی را حمل می کند مصون نگه می دارد.

اندام های انتهایی دیگر شامل مشعل جوش کاری،‌ مته یا اسپری رنگ هستند. ربات های صنعتی برای انجام دادن یک کار برای بارها و بارها و به شکل دقیق و در یک محیط کنترل شده طراحی شده اند. برای مثال یک ربات ممکن است سر شیشه های بادام زمینی را در یک خط بپیچاند. برای این که ربات بیاموزد که چگونه کارش را انجام دهد، برنامه ریز با به کار گرفتن کنترل کننده کوچک بازو را هدایت می کند. ربات ترتیب دقیق حرکت ها را در حافظه اش ذخیره می کند و هر موقعی که یک خط جدید راه می افتد حرکت جدید را دوباره و دوباره انجام می دهد. بیشتر ربات های صنعتی در خطوط اتومبیل کار می کنند و قطعات ماشین را کنار هم می گذارند. ربات می تواند این کار را خیل مؤثرتر از انسان انجام دهد. چون که ربات ها خیلی دقیق هستند. آن ها همیشه دقیقاً یک منطقه را سوراخ می کنند می کنند و همیشه هم این کار انجام می دهند. پیچ را با همان نیرو سفت می کنند بدون آن که برایشان مهم باشد که چند ساعت کار کرده اند. ربات های کارخانه ای در صنعت رایانه هم همیشه خیلی مهم بوده اند. یک بازوی دقیق قابل اعتماد قطعات را در یک میکروچیپ ریز به هم چفت می کند. داستان هایی هم درباره ربات ها نوشته شده و فیلم آن ها ساخته شده که بر اساس آن ها ماشین های کارگر بر سازندگان شان غلبه کرده اند.

گالری تصاویر محصول
 بازوی صنعتی
 دست ربات
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده