Herosurge

34536454.354.3543545645464.646.4
صفحه اصلی
 search
صفحه اصلی
قبلی
آغاز ثبت نام تابستانه
آغاز ثبت نام تابستانه
مشاهده
آغاز ثبت نام تابستانه
آغاز ثبت نام تابستانه
مشاهده
مجهزترین آموزشگاه رباتیک
مجهزترین آموزشگاه رباتیک
مشاهده
همراه ایده های شما تا ثبت اختراع
همراه ایده های شما تا ثبت اختراع
مشاهده
پذیرش نماینگی فعال در استان شما....
پذیرش نماینگی فعال در استان شما....
مشاهده
استعدادیابی و اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی
استعدادیابی و اعزام به مسابقات کشوری و بین المللی
مشاهده
جستجو
۱۳۹۶/۸/۲۹ دوشنبه
(0)
(0)
Herosurge
Herosurge
ربات جراحی
بشر همواره به فکر ساختن موجودی دقیق‌تر و قوی‌تر از خود بوده است تا بتواند برای انجام کارهایش او را به خدمت بگیرد.
 
استفاده از ربات ها هنگام جراحی موجب افزایش دقت جراح حین عمل می‌شود. ربات‌ها قادرند بدون لرزش و با دقت بالا برش‌های مورد نظر جراح را ایجاد کنند، از جهتی دیگر استفاده از این ربات‌ها موجب صرفه‌جویی در وقت می‌شود. از مزایای این روش برای بیمار می‌توان به کاهش دردهای بعد از عمل، اسکار کمتر، خونریزی کمتر و خطر کمتر عفونت و همچنین کوتاهی دوره بستری در بیمارستان و تسریع دوره بهبودی و بازگشت سریع‌تر به فعالیت روزمره اشاره کرد
 
 
ربات جراح به پزشک امکان لمس بافت‌های بدن بیمار را می‌دهد..
 
دانشمندان دانشگاه هاروارد با کمک سیستم بازخوردی لمسی، فناوری‌ای را برای جراحی رباتیک طراحی کرده‌اند که به جراح حس لامسه می‌دهد تا بتواند بافت‌های نرمال و غیرنرمال یا سرطانی را از هم تشخیص دهد.
 
 
به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از GizMag، فناوری‌ای که محققان دانشگاه هاروارد طراحی کرده‌اند به غیر از اینکه امکان لمس به کاربرش می‌دهد، از برخورد اجتناب می‌کند تا یک جراحی ایمن و کاملا دقیق را در پی داشته باشد.
 
جراحی رباتیک که در آن ربات‌ها کنترل جراجی را در دست می‌گیرند، مدتی است که راه خود را در بیمارستان‌ها و در میان پزشکان باز کرده است. بهترین نمونه این ربات‌ها، سیستم جراحی رباتیک «دا وینچی» است که از چندین بازوی رباتیک، یک میز فرمان برای کنترل و گرفتن ابزارهای جراحی و یک سیستم تصویربرداری، که در آن واحد از مراحل جراحی تصویربرداری می‌کند، تشکیل شده است.
 
همین ماه گذشته نیز در دانشگاه آکسفورد، سیستمی با نام «ابزار برش شبکیه‌ چشم رباتیک» (R2D2) رونمایی شد که جراحی‌های چشم را در سطح زیرمیلی‌متری انجام می‌دهد؛ جراحی‌هایی که با دستان انسان میسر نیست.
 
سیستم جدیدی که محققان دانشگاه هاروارد طراحی کرده‌اند نیز «HeroSurg» نام دارد و مجهز به حسگرهایی است که با ابزارهای جراحی یکپارچه می‌شوند و این قابلیت را دارد که نیروهای اعمال‌شده توسط جراح را در آن واحد اندازه‌گیری کند و حتی نسبت به ارتعاشات دست کاربر هم واکنش نشان دهد.
 
این سیستم به غیر از اینکه حس لامسه به جراح می‌دهد، مزیت دیگری دارد و به جراح امکان می‌دهد که در آن واحد ببیند جراحی چطور پیش می‌رود و همین امر باعث می‌شود که جراح اعتماد به نفس و اطمینان بیش‌تری برای ادامه جراحی داشته باشد.
 
به گفته تیم سازنده، سیستم بازخورد لمسی به پزشکان این امکان را می‌دهد که بافت‌های بدن را لمس کنند و میزان استحکام آن را تخمین بزنند. این قابلیت به جراحان HeroSurge درک درستی از تفاوت میان بافت نرمال و غیرنرمال همانند بافت تومور یا سرطانی را می‌دهد. این روشی است که پزشکان و جراحان به شخصه در جراحی‌های خود به کار می‌برند اما تاکنون هیچ ربات جراحی این حس و قابلیت را نداشته است.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده